Anykščių regioninio parko direkcija laikydamasi tradicijų ir norėdama išsaugoti senųjų avių veislių genofondą įsigijo Lietuvos juodgalves avis ganymui

Parko direkcija laikydamasi tradicijų ir norėdama išsaugoti senųjų  avių veislių genofondą planavo įsigyti Lietuvos juodgalves avis ganymui.

Projekto veikla skatina atkurti sunykusias avininkystės tradicijas ir padės palaikyti atvirasbuveines. Projekto pradžioje norą laikyti avis pareiškė 3 ūkininkai, kurie įsipareigojo gautas avis auginti ir ganyti 80 ha plote. Ūkininkai laikydami nykstančias tradicines senąsias avių veisles vėliau turi galimybę deklaruoti pievas ir gauti išmokas, tai yra, sudaroma galimybė dalyvauti Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 m. programos priemonėje Agrarinė aplinkosauga ir klimatas veikloje „Ekstensyvus pievų tvarkymas ganant gyvulius“, kur Lietuvos žemės ūkio ministerija yra paskaičiavusi, kad norint gauti išmokas reikia laikyti gyvulius ir turėti ne mažiau 0,3 SG/ha įsipareigoto ploto.  Tai yra minimalus kiekis, kuris užtikrina, kad bus palaikoma tinkama atvirų pievų būklė. Tad norint užtikrinti tolimesnį projekto rezultatų palaikymą įsigyta apie 160 avių.

Avys1

Avys

Avys 2